Dveře

Jak zvolit ideální dveře? Na co při vývěru rozhodně nezapomenout!

Dveře jsou poměrně významným prvkem z hlediska estetického i funkčního. Volba "těch pravých" přitom není tak snadná, jak by se mohlo na první pohled zdát. A proto vám nabízíme pár rad, na co brát při výběru zřetel.

  •           výběr materiálu  

           úzce souvisí s funkcionalitou dveří, neboť materiál je determinantem jejich vlastností ( váha, odhlučnění, odolnost apod.) Zatímco pro venkovní dveře se nehodí používat jinak papírovou voštinu ( a v podstatě ani děrovanou dřevotřísku), do interiéru tento lehký materiál pasuje naprosto skvěle. Vlastnost volte vždy podle toho, kam dveře plánujete umístit a požadavků, které na ně budete klást. Pořídit tak můžete například protipožární, bezpečnostní či protihlukové dveře.   

  •           barva a povrch

          vybírejte tak, aby dveře ladily se zbytkem interiéru a nepůsobily jako rušivý element. Světlejší dveře prostor opticky zvětšují, tmavší odstín činí pravý opak. Barva by měla pro ideální výsledný efekt ladit také s podlahou. Povrch lze mít z různých materiálů. Nejlevnější jsou klasické folie, následují CPL a HPL (lamináty), nebo dražší přírodní materiály jako masiv nebo dýha.

  •            orientace dveří

           postavte se čelem k otvoru pro dveře ze strany z níž je budete otvírat k sobě. Nyní se podívejte, na které straně budou panty. Budou-li napravo, potřebujete dveře PRAVÉ, budou-li nalevo, volte dveře levé.

  •            typ dveří

           prosklené nebo plné dveře? zde, kromě vašeho vkusu záleží na tom, o jakou místnost jde. Dnešní trend nahrává výrazněji dveřím proskleným, které dokáží odlehčit a provzdušnit interiér. Na druhou stranu plné dveře poskytnou vyšší míru soukromí, lépe izolují zvuk a nepropouští světlo, které v určitých případech působí rušivě.

Přejeme vám hodně štěstí při výběru vašich vysněných dveří!

 

 DVEŘE SOLODOOR - česká kvalita a 5 letá záruka

Společnost SOLODOOR a.s. je jednou z největších a tradičních českých firem zabývající se výrobou interiérových dveří a obložkových zárubní. Jsme držitelem značky kvality CZECH MADE.

Dodáváme kvalitní interiérové dveře, vchodové dveře, protipožární dveře a obložkové zárubně ve vzájemně sladěných dekorech.Jestliže hledáte krásné a kvalitní interiérové dveře, jste na správném místě. 

Naše dveře se hodí do všech typů interiérů v bytech, rodinných domech či kancelářích. Vybírat můžete z mnoha typů povrchů , dekorů a nejrůznějších volitelných provedení. Na základě Vašeho přání jsme naše interiérové dveře schopni dodat i v široké škále atypických provedení.  

KONFIGURÁTOR DVEŘÍ

DVEŘE MASONITE

Počátky výroby dřevěných výrobků sahají do počátku 20. století. Od roku 1957 byl v Jihlavě vytvořen podnik Jihlavské dřevařské závody kam se soustředila podstatná část výroby dveří pro bytovou výstavbu v bývalém Československu.

Do dalšího vývoje celých dřevařských závodů významně zasáhla v roce 1994 privatizace podniku, která změnila firmu na akciovou společnost Jihlavské dřevařské závody a z ní následně v roce 1997 byly vytvořeny společnosti Kronospan, Kronodoor a Kronomech.

Kronodoor je zcela jistě více než plnohodnotným následovníkem ve výrobě určených široké klientele z celého světa. Během posledních let došlo k podstatnému zvýšení kvality a rozšíření tradičního a uceleného sortimentu dveří, který nabývá rok od roku větší popularity.                         

                                                  katalog
 

                                                                        

DVEŘE PRÜM

Naším mottem je: S láskou k detailu, které přenášíme do našich výrobků.

Dveře PRÜM jsou výjimečné dveře vzešlé z lásky k přírodě a lidské dovednosti. V nabídce naleznete dveře otočné, posuvné i dveře různých rozměrů v široké paletě povrchů a dveře celoskleněné. Dveře můžete vzájemně kombinovat jak v oblasti povrchů, tak provedení a vytvářet tak Váš vysněný interiér a to vždy s vyhlášenou kvalitou dveří PRÜM.                                                 

 

                                                

                                                 katalog

 

DVEŘE INVADO

Foliované dveře INVADO jsou vyrobeny v patentované technologii INVADO, která spočívá ve spojení fólie mimo hranu polodrážky. Hrany dveří vyrobené touto unikátní technologií jsou chráněny proti odření a odlepení dekoru.

                                                      

 

 

                                                    

 

     

                                                 katalog
 

 

DVEŘE AQUA AXTREME

Dveře AQUA byly speciálně vyvinuty pro průmyslové provozy.Využívají certifikovaných plastových profilů určených pro průmyslové a potravinářské prostředí. Jsou konstruovány z odolného povrch ABS-2mm a jejich vnitřek je tvořen EPS deskou (speciálně tvrzený polystyren, vhodný pro konstrukci dveří).

                                                

                                                 katalog
 

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů